
| Size Code | 201 |
|---|---|
| Cross Section | 0.139 in (3.53 mm) |
| Inside Diameter | 0.171 in (4.34 mm) |
| Outside Diameter | 0.449 in (11.40 mm) |
| Part Number | Z487-201 |
| Compound | Z487 |
| Material Type | FFKM Perfluoroelastomer |
| Sub Type | |
| High Temp | 480 °F (250 °C) |
| Low Temp | 5 °F (-15 °C) |
| Hardness | 75 Shore A |
| Color | Black |
.webp)
.webp)
 (1).webp)