
| Size Code | 330 |
|---|---|
| Cross Section | 0.210 in (5.33 mm) |
| Inside Diameter | 2.100 in (53.34 mm) |
| Outside Diameter | 2.520 in (64.00 mm) |
| Part Number | Z485-330 |
| Compound | Z485 |
| Material Type | FFKM Perfluoroelastomer |
| Sub Type | |
| High Temp | 450 °F (235 °C) |
| Low Temp | 20 °F (-10 °C) |
| Hardness | 75 Shore A |
| Color | Black |
 (1).webp)
.webp)
.webp)