
Available Quantity | Location |
|---|---|
98 | Ships within 1 business day |
| Size Code | 120 |
|---|---|
| Cross Section | 0.103 in (2.62 mm) |
| Inside Diameter | 0.987 in (25.07 mm) |
| Outside Diameter | 1.193 in (30.31 mm) |
| Part Number | Z1352-120 |
| Compound | Z1352 Material Datasheet |
| Material Type | FFKM Perfluoroelastomer |
| Sub Type | |
| High Temp | 500 °F (260 °C) |
| Low Temp | 5 °F (-15 °C) |
| Hardness | 80 Shore A |
| Color | Black |
.webp)
 (1).webp)
.webp)