
| Size Code | 2X125 |
|---|---|
| Cross Section | 0.079 in (2.00 mm) |
| Inside Diameter | 4.921 in (125.00 mm) |
| Outside Diameter | 5.079 in (129.00 mm) |
| Part Number | Z1037-2X125 |
| Compound | Z1037 |
| Material Type | FFKM Perfluoroelastomer |
| Sub Type | |
| High Temp | 485 °F (250 °C) |
| Low Temp | 5 °F (-15 °C) |
| Hardness | 70 Shore A |
| Color | Black |
.webp)
 (1).webp)
.webp)