
Available Quantity | Location |
|---|---|
5,001 | Ships within 1 business day |
2,002 |
| Size Code | 910 |
|---|---|
| Cross Section | 0.097 in (2.46 mm) |
| Inside Diameter | 0.755 in (19.18 mm) |
| Outside Diameter | 0.949 in (24.10 mm) |
| Part Number | V1003-910 |
| Compound | V1003 Material Datasheet |
| Material Type | FKM (Viton®) |
| Sub Type | |
| High Temp | 400 °F (205 °C) |
| Low Temp | -15 °F (-30 °C) |
| Hardness | 75 Shore A |
| Color | Brown |
 (1).webp)
.webp)
.webp)