
| Size Code | 032 |
|---|---|
| Cross Section | 0.070 in (1.78 mm) |
| Inside Diameter | 1.864 in (47.35 mm) |
| Outside Diameter | 2.004 in (50.91 mm) |
| Part Number | PK-VM835-75MILSPEC-032 |
| Compound | PK-VM835-75MILSPEC |
| Material Type | FKM (Viton®) |
| Sub Type | |
| High Temp | 400 °F (205 °C) |
| Low Temp | -15 °F (-30 °C) |
| Hardness | 75 Shore A |
| Color | Black |
.webp)
 (1).webp)

.webp)