
| Size Code | 144 |
|---|---|
| Cross Section | 0.103 in (2.62 mm) |
| Inside Diameter | 2.487 in (63.17 mm) |
| Outside Diameter | 2.693 in (68.41 mm) |
| Part Number | PK-V0884-75-144 |
| Compound | PK-V0884-75 Material Datasheet |
| Material Type | FKM (Viton®) |
| Sub Type | |
| High Temp | 400 °F (205 °C) |
| Low Temp | -15 °F (-30 °C) |
| Compliances | UL |
| Hardness | 75 Shore A |
| Color | Brown |
 (1).webp)
.webp)
.webp)