
| Size Code | 337 |
|---|---|
| Cross Section | 0.210 in (5.33 mm) |
| Inside Diameter | 2.975 in (75.57 mm) |
| Outside Diameter | 3.395 in (86.23 mm) |
| Part Number | PK-N1444-90-337 |
| Compound | PK-N1444-90 |
| Material Type | Buna-N (NBR, Nitrile, Buna) |
| Sub Type | |
| High Temp | 250 °F (125 °C) |
| Low Temp | -30 °F (-35 °C) |
| Hardness | 90 Shore A |
| Color | Black |
.webp)
.webp)
 (1).webp)
