
| Size Code | 122 |
|---|---|
| Cross Section | 0.103 in (2.62 mm) |
| Inside Diameter | 1.112 in (28.24 mm) |
| Outside Diameter | 1.318 in (33.48 mm) |
| Part Number | PK-N0300-90-122 |
| Compound | PK-N0300-90 |
| Material Type | Buna-N (NBR, Nitrile, Buna) |
| Sub Type | |
| High Temp | 180 °F (85 °C) |
| Low Temp | -40 °F (-40 °C) |
| Hardness | 90 Shore A |
| Color | Black |
.webp)

 (1).webp)
.webp)