
| Size Code | 378 |
|---|---|
| Cross Section | 0.210 in (5.33 mm) |
| Inside Diameter | 10.475 in (266.07 mm) |
| Outside Diameter | 10.895 in (276.73 mm) |
| Part Number | PK-E0692-75-378 |
| Compound | PK-E0692-75 Material Datasheet |
| Material Type | EPDM (EP, EPR, Ethylene-Propylene Rubber) |
| Sub Type | |
| High Temp | 300 °F (150 °C) |
| Low Temp | -65 °F (-55 °C) |
| Hardness | 75 Shore A |
| Color | Black |
.webp)
 (1).webp)
.webp)