
| Size Code | 152 |
|---|---|
| Cross Section | 0.103 in (2.62 mm) |
| Inside Diameter | 3.237 in (82.22 mm) |
| Outside Diameter | 3.443 in (87.46 mm) |
| Part Number | PK-C0557-70-152 |
| Compound | PK-C0557-70 |
| Material Type | Chloroprene (Neoprene®) |
| Sub Type | |
| High Temp | 250 °F (125 °C) |
| Low Temp | -35 °F (-40 °C) |
| Hardness | 70 Shore A |
| Color | Black |
 (1).webp)
.webp)
.webp)
