
| Size Code | 920 |
|---|---|
| Cross Section | 0.118 in (3.00 mm) |
| Inside Diameter | 1.475 in (37.47 mm) |
| Outside Diameter | 1.711 in (43.47 mm) |
| Part Number | PK-AA150-70-920 |
| Compound | PK-AA150-70 Material Datasheet |
| Material Type | ACM Acrylic |
| Sub Type | |
| High Temp | 350 °F (180 °C) |
| Low Temp | -5 °F (-25 °C) |
| Hardness | 70 Shore A |
| Color | Black |
.webp)
 (1).webp)
.webp)