
Available Quantity | Location |
|---|---|
52 |
| Size Code | 020 |
|---|---|
| Cross Section | 0.070 in (1.78 mm) |
| Inside Diameter | 0.864 in (21.95 mm) |
| Outside Diameter | 1.004 in (25.51 mm) |
| Part Number | N1026-020 |
| Compound | N1026 |
| Material Type | Chloroprene (Neoprene®) |
| Sub Type | |
| High Temp | 250 °F (125 °C) |
| Low Temp | -40 °F (-40 °C) |
| Hardness | 70 Shore A |
| Color | Black |
 (1).webp)
.webp)
.webp)