
| Size Code | 326 |
|---|---|
| Cross Section | 0.210 in (5.33 mm) |
| Inside Diameter | 1.600 in (40.64 mm) |
| Outside Diameter | 2.020 in (51.30 mm) |
| Part Number | C515-326 |
| Compound | C515 |
| Material Type | FFKM Perfluoroelastomer |
| Sub Type | |
| High Temp | 480 °F (250 °C) |
| Low Temp | 5 °F (-15 °C) |
| Hardness | 70 Shore A |
| Color | White |
 (1).webp)
.webp)
.webp)