
Available Quantity | Location |
|---|---|
399 |
| Size Code | 6X84 |
|---|---|
| Cross Section | 0.236 in (6.00 mm) |
| Inside Diameter | 3.307 in (84.00 mm) |
| Outside Diameter | 3.780 in (96.00 mm) |
| Part Number | B1000-6X84 |
| Compound | B1000 Material Datasheet |
| Material Type | Buna-N (NBR, Nitrile, Buna) |
| Sub Type | |
| High Temp | 250 °F (125 °C) |
| Low Temp | -30 °F (-35 °C) |
| Hardness | 70 Shore A |
| Color | Black |
 (1).webp)
.webp)
.webp)